Festivalul de Teatru “Saptamana Comediei” 2017 – Program

Festivalul de Teatru “Saptamana Comediei”, eveniment organizat de Asociatia Culturala Fanzin in parteneriat cu Primaria Municipiului Brasov, va avea loc in perioada 14 – 21 Mai 2017, la Brasov.
Program:

Deschiderea Oficiala
Duminica, 14 Mai

Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
“Prins în plasa”
Spectacol in avanpremiera – de Ray Cooney
Regia: Cristian Ioan
Scenografia: Alexandra Dumitriu
Regia Tehnică: Vasile David, Barbulescu Constantin
Lumini: Valerica Chiosa, Andrei Raileanu, Tudor Smeu
Sunet: Ovidiu Gradinar, Aflorei Florin
Sufleur: Marian Carstea
Distributie: Mihai Bica, Mihai Giuritan, Gabriela Butuc, Carmen Moruz/Ligia Stan, Tudor Hurmuz/Vlad Pavel, Claudia Suliman, Gabriel Costea
Pret bilet: 35 lei

Luni, 15 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„Svejk” – Teatrul Odeon Bucuresti
Distributia: Pavel Bartos, Cezar Antal, Ioan Batinaş, Mircea Constantinescu, Marius Damian, Sabrina Iaschevici / Alina Berzunteanu, Dorina Lazar, Ruxandra Maniu, Paula Niculita, Alexandru Papadopol, Gabriel Pintilei, Anda Saltelechi, Mihai Smarandache, Silvian Valcu, Veronica Gherasim, Dan Iosif
dupa Jaroslav Hašek
Regia: Alexandru Dabija
Decor si costume: Andrada Chiriac
Cantece: Ada Milea
Asistent regie: Madalin Hancu
Traducerea: Jean Grosu
Pret bilet: 75 lei

Marti, 16 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„Tartuffe sau Impostorul” – Teatrul Metropolis Bucuresti
Distributia: Adela Marculescu, Sorin Miron, Nicoleta Hancu, Mihaela Velicu, Adrian Nicolae , Andrei Hutuleac, George Costin, Carol Ionescu, Elena Ghimpeteanu
de Jean-Baptiste Poquelin Molière
Pret bilet: 65 lei

Miercuri, 17 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„The History Boys. Povești cu parfum de liceu” – Teatrul Excelsior Bucuresti
PREMIERA
Distributia: Mihai Dinvale, Cristian Popa, Daniela Ionita-Marcu, Cristian Nicolaie, George Albert Costea, Alexandru Ion, Cezar Grumazescu, Gabriel Costin, Ionut Visan, Dan Clucinschi, Alexandru Voicu, Radu Mateuca
de Alan Bennet
Pret bilet: 50 lei

Joi, 18 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„Rendez-vous pe luna” – Teatrul Mic Bucuresti
Premiera
Distributia: Dan Condurache, Claudiu Istodor, Ruxandra Enescu, Ana Bianca Popescu, Doina Teodoru, Beatrice Peter, Valentina Popa, Ioana Pashca, Vlad Corbeanu
de Alexandr Galin
Pret bilet: 50 lei

Vineri, 19 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„Micul Infern” – Teatrul National ”I. L. Caragiale” Bucuresti
Distributia: Ileana Stana Ionescu, Rodica Popescu Bitanescu, Ilinca Goia, Liviu Lucaci, Marius Rizea, Dragos Stemate, Daniel Badale, Fulvia Folosea
de Mircea Stefanescu
Pret bilet: 65 lei

Sambata, 20 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„Spargerea” – Teatrul Național ”Marin Sorescu” Craiova
Premiera
Distributia: Claudiu Bleont, Iulia Lazar, Angel Rababoc, Adrian Andone, Cătălin Vieru, Iulia Colan, Gabriela Baciu, Anca Dinu, Eugen Titu
dupa Razvan Petrescu
Pret bilet: 50 lei

Duminica, 21 Mai
Ora 19:00, Teatrul Sica Alexandrescu, Sala mare
„Domnul Ibrahim si florile din coran” – Teatrul Metropolis Bucuresti
Distributia: Marian Ralea, Vlad Logigan, Claudiu Bleonţ, Lia Bugnar, Magda Catone, Amelia Ursu, Elena Ghimpeteanu
de Eric-Emmanuel Schmitt
Pret bilet: 65 lei

Biletele pot fi achizitionate de la casieria Teatrului Sica Alexandrescu si online pe biletebrasov.ro.
Site-ul evenimentului: saptamanacomediei.ro.

Program Teatru de Strada
Duminica, 14 Mai

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Din viata satului
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Din viata satului
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Din viata satului
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Luni, 15 Mai 2017
Ora 17:00, Parcul Trandafirilor (Racadau)
“Aventurile lui Oac Oac”
Spectacol de Silvian Duica
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – D’ale lui Dracula
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – D’ale lui Dracula
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – D’ale lui Dracula
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Marti, 16 Mai
Ora 17:00, Parcul Tractorul
“Fata saracului cea isteata”
dupa Petre Ispirescu – spectacol de marionette
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Noroc!
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Noroc!
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Noroc!
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Miercuri, 17 Mai
Ora 17:00, Parcul Trandafirilor
“Punguta cu 2 bani”
dupa Ion Creanga – spectacol de papusi
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Arlechini si columbine
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Arlechini si columbine
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Arlechini si columbine
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Joi, 18 Mai
Ora 17:00, Parcul Tractorul
“Muzicantii din Bremmen”
dupa Fratii Grimm – spectacol de papusi
Regia: Silvian Duica
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Fantezia
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Fantezia
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Fantezia
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Vineri, 19 Mai
Ora 17:00, Piata Sfatului
“Scufita Rosie”
dupa Fratii Grimm – spectacol de divertisment
Regia: Silvian Duica
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Lumea alba – Tablou Vivant
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Lumea alba – Tablou Vivant
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Lumea alba – Tablou Vivant
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Sambata, 20 Mai
Ora 13:00, intersectia str. Michael Weiss cu str. Republicii
“Cei 3 purcelusi”
Spectacol gen Muppets Show
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Printese si vrajitori
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Printese si vrajitori
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Printese si vrajitori
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Duminica, 21 Mai
Ora 13:00, intersectia str. Michael Weiss cu str. Republicii
“Trei iezi cucuieti”
Teatrul Strada Brasov

Ora 17:30, Piata Sfatului, Strada Republicii
“Suflet de statuie” – Viata satului
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 18:30, Teatrul Sica Alexandrescu
“Suflet de statuie” – Viata satului
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Ora 19:30, Coresi Shopping Center
“Suflet de statuie” – Viata satului
Spectacol statui vivante
Teatrul Vostru Sibiu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *