Programul Operei Brasov – Octombrie, 2019

Programul Operei Brasov – Octombrie, 2019:
Sâmbătă, 5 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei
CARMEN -Operă de G. Bizet
Dirijor: Mircea Holiartoc
Regia: Cristian Mihăilescu
Scenografia: Rodica Garștea                                                                   Coregrafia: Nermina Damian
Invitați: Sofiya Almazova (Rusia), Cosmin Marcovici (Opera Națională Română Iași), Jean-Kristof Bouton (Canada), Ana-Maria Donose (Opera Națională Română Iași)
Soliștii, Orchestra, Corul și Baletul Operei Braşov
Preț bilete: 45 lei; 35 lei 

Miercuri, 9 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor
RECITALUL DE LA ORA 5

Joi, 10 octombrie 2019, ora 17.00, Sala Operei
NOTA 0 LA PURTARE – Musical de M. Țeicu și Ada Vertan
Cu: Cristina Coatu, Dan Ionescu, Mugurel Oancea, Bogdan Mirică, Emil Dumbravă, Andromeda Nemeș, Mihai Burlacu, Valer Lucaciu, Aurel Aron, Ștefan Schuller, Lorand Cristian, Lucian Burlacu, Ion Tașcă, Simona Manole, Alina Ichim, Mihaela Marele
Regia: Silvia Papadopoulos
Coregrafia: Ramona Mezei

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 18:30, Sala Operei
MAREA GALĂ A FESTIVALULUI
Dirijor: Traian Ichim
Prezintă: Lorand Cristian
Invitați:
Anda-Louise Bogza (Cehia) – soprană
Ana-Camelia Ștefănescu (Belgia) – soprană 
Judit Kutasi (Germania) – mezzosoprană
Cristian Bălășescu (Opera Națională Timișoara) – tenor
Bogdan Baciu (Germania) – bariton
Orchestra și Corul Operei Braşov
Preț bilete: 55 lei; 45 lei 

Miercuri, 16 octombrie 2019, ora 11.00, Sala Operei
FATA MOȘULUI CEA CUMINTE de Fl. Comișel

Cu: Anca Pănescu, Lăcrămioara Schuller, Mihaela Marele, Sonia Hazarian, Nora Vlad, Lorand Cristian, Mariana Tomescu, Mihaela Pleșa, Marcel Zănescu, Bogdan Mirică, Nicolae Zaharia
Regia: F. Marinescu şi V. Popescu

Miercuri, 16 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor
RECITALUL DE LA ORA 5

Vineri, 18 octombrie 2019, ora 17.00, Foaierul Operei
SALONUL MUZICAL – Recital vocal-instrumental

Sâmbătă, 19 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei
FARMECUL OPERETEI MAGHIARE
Dirijor: Deák András (Ungaria)
Invitați de la Opera Maghiară Cluj-Napoca: 
Barabás Zsuzsa – soprană
Fülöp-Gergely Timea – soprană
Székely Zsejke – soprană 
Szabó Levente – tenor  
Ádám János – bariton 
Fülöp Márton – bariton și Opra Kitti Fruzsina – soprană, Lövenberger Orsolya – mezzosoprană (Facultatea de Muzică – Universitatea „Transilvania” Brașov)
Orchestra Operei Brașov
Preț bilete: 50 lei; 40 lei 

Duminică, 20 octombrie 2019, ora 17.00, Sala Operei
FATA MOȘULUI CEA CUMINTE de Fl. Comișel

Cu: Anca Pănescu, Lăcrămioara Schuller, Mihaela Marele, Sonia Hazarian, Nora Vlad, Lorand Cristian, Mariana Tomescu, Mihaela Pleșa, Marcel Zănescu, Bogdan Mirică, Nicolae Zaharia
Regia: F. Marinescu şi V. Popescu

Miercuri, 23 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor
RECITALUL DE LA ORA 5


Joi, 24 octombrie 2019, ora 11.00, Sala de balet
LECȚIE DE BALET

Sâmbătă, 26 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei
Teatrul Național de Operă și Balet „Oleg Danovski” Constanța prezintă:
LACUL LEBEDELOR – Balet pe muzică de P.I. Ceaikovski
Coregrafia: Mihai Babuşka, după L. Ivanov – M. Petipa
Soliștii și Ansamblul de Balet al Teatrului Național de Operă și Balet „Oleg Danovski” Constanța
Preț bilete: 55 lei; 45 lei 

Miercuri, 30 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor
RECITALUL DE LA ORA 5

Leave a Reply

Your email address will not be published.